WIZYTA U ROMY KAMIŃSKIEJ- WAŁĘSIŃSKIEJ W SKOLIMOWIE 22.05.23’

Podtrzymując przyjętą niegdyś ( przerwaną z powodu pandemii covid’owej) tradycję corocznego odwiedzania w maju naszych kolegów przebywających w Domu Artysty Weterana w Skolimowie – odwiedziliśmy tam 22 maja b.r  -w grupie 7-miu osób – naszą koleżankę – Romę Kamińską – Wałęsińską, która 4 -go maja obchodziła swoje 95-te urodziny!

W spotkaniu uczestniczyli:Małgorzata Flegel, Barbara Szcześniak, Julita Sękiewicz,Barbara Olszańska, Barbara Andrzejewska- Kaczmarska, Dymitr Hołówko i Anna Bobrowska-Ekiert.

            Ogromną radość  spośród przywiezionych Romie prezentów -sprawiło  Jej tableau z archiwalnych zdjęć ( m.in. pomysł Anny B.-Ekiert) – przygotowane przez Teatr Powszechny w Łodzi ( z którym Roma była związana całe swoje życie zawodowe)- wraz z okolicznościowym listem i  pięknym bukietem kwiatów od Dyrekcji Teatru.

Przekazaliśmy także ozdobne życzenia pisemne od kolegów z łódzkiego Oddziału ZASP,a także prezent (potrzebne kosmetyki) i kwiaty.

            Bardzo wzruszona Roma – była od dawna spragniona żywego kontaktu i rozmów z kolegami. Znaleźliśmy Ją w b. dobrej formie, choć jeszcze trochę słabą, po poważnej kontuzji kolan (upadku), jakiej nabawiła się kilka miesięcy temu. Towarzyszyła nam cały czas miła opiekunka,pani Monika, która ( na zmianę z inna osobą  w czasie tygodnia), pomaga Romie w przemieszczaniu się i innych trudniejszych czynnościach.

            Po krótkim spacerze w pięknych ogrodach skolimowskiej posiadłości, w ciepłej , majowej pogodzie, – powróciliśmy  na znajomą oszkloną werandkę – na pyszny obiad z deserem, a po obejrzeniu aktualnego locum Romy – wróciliśmy do Łodzi ok. godz 18.00 – niezwykle wygodnym autokarem, pozyskanym na  te odwiedziny poprzez nasza koleżankę – Halinę Miller- Jończyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zasp informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.